MIĘDZYNARODOWY KONGRES TRADYCYJNEJ MEDYCYNY CHIŃSKIEJ, KRAKÓW 2017

banner-2-eng-2017

Zeszłoroczny kongres zorganizowany z okazji jubileuszu 30-lecia nauczania medycyny chińskiej w Krakowie, okazał się wielkim sukcesem. Zarówno uczestnicy jak i wykładowcy ocenili go bardzo entuzjastycznie i zgodnie stwierdzili, że należy organizować tego typu międzynarodowe kongresy co roku. Kongres pokazał, jak wielka jest potrzeba polskiego środowiska terapeutów i lekarzy TMC do pogłębiania wiedzy oraz wymiany doświadczeń z zagranicznymi praktykami.

Dlatego też Polskie Towarzystwo Tradycyjnej Medycyny Chińskiej podjęło decyzję o organizacji międzynarodowych kongresów mających na celu upowszechnienie i pogłębienie wiedzy dotyczącej zastosowania TMC w profilaktyce i leczeniu oraz wykorzystania jej również jako komplementarnej metody wspomagającej leczenie medycyną zachodnią.

Najbliższe kongresy odbywać się będą w Krakowie w terminach:
13-15 października 2017
12-14 października 2018

Zapraszamy do zapoznania się z programem tegorocznego kongresu oraz do udziału w nim !

Więcej o tegorocznym kongresie: tutaj

UBEZPIECZENIE OC DLA TERAPEUTÓW MEDYCYNY CHIŃSKIEJ

Istnieje możliwość wykupu ubezpieczenia OC dla terapeutów medycyny chińskiej będących członkami zwyczajnymi  lub nadzwyczajnymi Polskiego Towarzystwa Tradycyjnej Medycyny Chińskiej.

Więcej informacji tutaj.

WALNE ZGROMADZENIE SPRAWOZDAWCZE  PTTMC

Walne Zgromadzenie członków PTTMC w dniu 11 kwietnia 2016 r. uchwaliło m.in. wprowadzenie nowego, dodatkowego stopnia członkowskiego: członek-student musi wykazać się co najmniej 200 godzinami edukacji w zakresie medycyny chińskiej, natomiast w ciągu 5 lat dalszej edukacji musi uzyskać kolejne wykształcenie w zakresie umożliwiającym osiągnięcie statusu członka nadzwyczajnego lub zwyczajnego.

Członkowie mający zaległość większą niż dwa lata zgodnie z decyzją Walnego Zgromadzenia zostali skreśleni z listy członków PTTMC w dniu 25 kwietnia 2016 .

Członkowie, którzy mają nie opłacone  składki za rok 2017 (i lata wcześniejsze) prosimy o wpłaty na konto Stowarzyszenia (nr konta znajduje się na stronie internetowej https://www.pttmc.org/kontakt/.

 

Szkolenia, kursy, wykłady…

Zapraszamy na liczne szkolenia z zakresu Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (TMC) oraz tematów pokrewnych.

Instytut Medycyny Chińskiej i Profilaktyki Zdrowia, Kraków: kursy dietetyki profilaktycznej i leczniczej TMC i medycyny chińskiej dla początkujących i zaawansowanych

Najbliższe  kursy:

1. DIAGNOZA Z JĘZYKA
– Adam Kowalski
4-5 luty 2017  (SDH „Jubilat”, Al. Krasińskiego 1, Kraków)

2. TERAPIA BÓLU MIĘŚNIOWO-POWIĘZIOWEGO I TECHNIKA „SUCHEJ IGŁY” – część 1

– Hans van Male (Holandia)
25-26 luty 2017 (SDH „Jubilat”, Al. Krasińskiego 1, Kraków)

3. ZIOŁA I KLASYCZNE RECEPTURY CHIŃSKIE – część 1
– dr Agnieszka Krzemińska
2-5 marca 2017 (SDH „Jubilat”, Al. Krasińskiego 1, Kraków)

4. ANALIZA I LECZENIE ZABURZEŃ ZWIĄZANYCH Z WILGOCIĄ I ŚLUZEM
– prof. dr Sun Peilin (Jing Ming College of Oriental Medicine, Belgia)
18-19 marca 2017, Kraków

5. CZTERY FILARY PRZEZNACZENIA – ASTROLOGIA W TMC
– Aaron Zizov (Izrael)
25-27 marca 2017, (SDH „Jubilat”, Al. Krasińskiego 1, Kraków)

6. STRATEGIE TMC DLA CHORÓB WSPÓŁCZESNYCH – ZINTEGROWANE PODEJŚCIE DO DIAGNOZY I TERAPII TMC I MEDYCYNY ZACHODNIEJ
– prof. dr Wang Weixiang (Shenzhou University of Chinese Medicine, Amsterdam)
22-23 kwietnia 2017 (SDH „Jubilat”, Al. Krasińskiego 1, Kraków)

Zagraniczne szkolenia, seminaria i kongresy:

1. MIĘDZYNARODOWY KONGRES TRADYCYJNEJ MEDYCYNY CHIŃSKIEJ, ROTHENBURG 2017

2017_TCM_Kongress_Rothenburg_1260x178_en

Serdecznie zapraszamy do udziału w największym europejskim Kongresie TMC w Rothenburgu, w dniach 23 – 27 maja 2017, który w tym roku będzie już 48 edycją tego wydarzenia. Tegoroczny kongres będzie skupiał się na następujących wydarzeniach: Shen i emocje, choroby układu krążenia oraz Bian Que i cztery metody diagnostyczne.

Członkowie PTTMC mają 20% zniżki.

Więcej informacji o kongresie: tutaj

2. Zapraszamy do zapoznania się ciekawymi artykułami w pierwszym numerze czasopisma ICCM (International Congres of Chinese Medicine, Izrael) – numer poświęcony jest leczeniu nadmiernego pobudzenia i niepokoju. Jest tam też artykuł członka PTTMC, lek. med. Bartosza Chmielnickiego HT-7, 神門, SHEN MEN, GATEWAY OF SPIRIT(S)

3. Internetowe wykłady Advanced Acupuncture – wywiady m.in. z Peterem Deadmanem

4. Polecamy stronę internetową:  TCM Classics Reserch Institute(TCM CRI) – prof. dr Li Jie jest członkiem zespołu badawczego. Na stronie tej znajduje się wiele unikalnych komentarzy do najważniejszych dzieł klasycznych TCM (m.in. Su WenLing ShuShan Han Lunitp.)

5. Polecamy stronę internetową British Acupuncture Council: Acupuncture Safety Resource poświęconą bezpieczeństwu akupunktury.

Zostań członkiem PTTMC

Jeśli interesujesz się: zdrowym odżywianiem i stylem życia, zagadnieniami medycyny chińskiej; pragniesz być na bieżąco informowany o nowościach z wyżej wymienionych dziedzin; pragniesz wnieść swój wkład w propagowanie zdrowego stylu życia oraz tradycyjnej medycyny chińskiej – zostań członkiem Polskiego Towarzystwa Tradycyjnej Medycyny Chińskiej.

Zainteresowanych prosimy o kontakt:
tel. (12) 292 70 01, 502 090 301
tel/fax (12) 422 20 76

Wspieranie działań PTTMC

Ważne! Przekazane kwoty można odliczyć od podatku

Osoby zainteresowane wsparciem działań Polskiego Towarzystwa Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (PTTMC), mogą nas wspomagać poprzez wpłaty na konto Towarzystwa. Wszelkie środki zostaną wykorzystane na działalność statutową PTTMC, czyli na rozwój Tradycyjnej Medycyny Chińskiej w Polsce. Przekazane kwoty można odliczyć od podatku!